Kõrvakestega müts Naiste marsiks

  • Oleme siin, et
  • Kaitsta sinu õiguseid
  • Ning ära hoida mis tahes diskrimineerimist
  • Oleme siin, et
  • Kaitsta sinu õiguseid
  • Ning ära hoida mis tahes diskrimineerimist

Tule konsultatsioonile! Vaata asukohta

Kõrvakestega müts Naiste marsiks

Tõenäoliselt maailma lihtsaim heegelmüts

Mütsi heegeldamine on lihtne, aga eeldab oskust ringselt heegeldada või heegelpinda kokku õmmelda. Siin on juhis kõige lihtsamale variandile, mis jõukohane ka neile, kes pole kunagi varem heegeldanud. Tulemuseks on kelmikas kõrvakestega müts, mis sobib suurepäraselt kandmiseks Naiste marsil.

Selle mütsi heegeldamiseks saab kasutada mistahes lõnga, kuna muster lõnga jämedusest ei sõltu. Lihtsam, kiirem ja soojem on jämedamast pehmemast lõngast heegeldamine suurema heegelnõelaga. Näites on kasutatud jämedamat lõnga (25% vill ja 75% sünteetiline kiud) ja heegelnõela nr 6, aga heegelnõel tuleb valida alati lõngale vastavalt. Lõnga kulub selle mütsi jaoks üks 100 grammine tokk.

Heegeldamise juhiseid on internetis palju, ilusad eestikeelsed juhised on näiteks Kristi Tullusel. Vaja läheb ahelsilmust, ringide kinnitamiseks aassilmust, kinnissilmust ja ühekordseid sambaid.

Esmalt tee ahelsilmustest kett. Heegelda see suhteliselt lõdvalt. Kett tee nii pikk, et see ulatub sul tihedalt ümber pea. Ehk keti pikkus võrdub su peaümbermõõduga. Kinnita kett aassilmusega – see on kogu töö üks kõige keerulisemaid hetki, sest ahelsilmustest kett ei tohiks kinnitamise hetkel keerdus olla, vaid peaks jooksma otse nagu üks vöö. See ring on mütsi alumine serv.

Järgmisena alusta teist rida, selleks tee üks ahelsilmus, millega jõuad järgmise rea alguseni. Nüüd heegelda igasse ahelsimusesse üks kinnissilmus. Kui jõuad ringi lõppu, siis tõmba ring jälle kinni aassilmusega, mille teed ringi esimesse ahelsimusesse, millega ringi alustasid. Kui sul on rohkem aega ja thaad soojemat mütsi, siis jätka samamoodi kinnissilmustega. Iga uue rea alustamiseks lähed ühe aassilmusega üles, heegeldad ringi ära, ja sulged ringi aassilmusega.

Kui sa kinnissilmuseid juba oskad, siis saad hakkama ka ühekordse sambaga, sest selleks tuleb lõng lihtsalt ühe korra enne silmuse tegemist ümber heegelnõela keerata ja vastavalt kaks korda lõng läbi tõmmata. Ühekordsete sammastega heegeldades valmib müts palju kiiremini ja tuleb ka pehmem.

Niisiis, kui sul on mütsi alumine serv valmis – ahelsilmustest ring, mille tugevdab kinnissilmadest ring – siis jätka samamoodi, aga ühekordsete sammastega. See tähendab, et sa heegeldad järgmise ringi alustamiseks kaks ahelsilmust, ja nii tõused järgmise reani. Edasi heegeldad igasse eelmise rea silmusesse ühe uue ühekordse silmuse. Mõistlik on see kahesilmuseline tõus lugeda üheks silmuseks, sest muidu hakkab müts ülespoole laienema, aga kui veidi laienebki, annab see tulemuseks lihtsalt laiemad kõrvad ☺.

Heegelda ringe nii palju, et jõuad järjega iseenda pealaeni. Ja nüüd polegi muud, kui nendesamade kinnissilmustega kinnitada mütsi ülemine serv kokku. Siin on video, kus näitan, kuidas seda teha. Siit aga näeb, kuidas heegeltööd lõpetada.

Vaata, kuidas müts Miks Mitte?! näitlejale Mariel Korjusele sobib.

 

Tee volinikule avaldus
Top