Christian Veske. Võrdõiguslikkusest tehisaru kasutamisel
Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei koos mitmete partneritega alustab kaheaastast projekti, mis keskendub võrdõiguslikkusele tehisaru kasutamisel. Tehisaru otsused ei tohi inimesi diskrimineerida, kuid on mitmesuguseid näiteid, kus tehisintellekt on olnud diskrimineeriv. Lähemalt räägib võrdõigusvolinik Christian Veske.
Allikas: Kuula raadiosaadet
Hiljutised uudised
Avaliku sektori AI lahendused vajavad diskrimineerimisriskide vastu tugevamat kaitset
EquiTech projekti käigus valminud raportitest selgus, et algoritmilisi süsteeme loovate ekspertide teadlikkus diskrimineerimisriskidest on madal ning nende riskide maandamiseks puuduvad selged meetmed.
Võrdõigusvoliniku eriraport: rassiline diskrimineerimine Eestis on varjatud probleem, mille lahendamine vajab selgeid riigipoolseid samme
Võrdõigusvoliniku aastakonverentsil “Mis värvi on võrdsus?” esitletav eriraport “Rassiline diskrimineerimine Eestis 2024” tõi esile, et teise nahavärviga inimesed kogevad Eestis sageli tõrjumist, solvanguid ja mikrorassismi.
Võrdõigusvoliniku aastakonverents „Mis värvi on võrdsus?“ kutsub üles arutelule rassismi teemal
10. detsembril toimub Tallinna Kultuurikatlas soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei korraldatud konverents „Mis värvi on võrdsus?“.
Volinik: tuleks kaaluda vanemapuhkuse aja arvestamist põhipuhkuse hulka
Töölepinguseaduse kohaselt ei arvestata töötajate põhipuhkuse aja hulka vanemapuhkusel oldud aega, kuid võrdõigusvolinik Veske hinnangul ei ole niisugused piirangud õigustatud ja need võivad diskrimineerida vanemapuhkust kasutavaid töötajaid.