Mitmekesised Eesti ülikoolid

Esimest korda tähistavad kuus Eesti ülikooli mitmekesisuse nädalat üheskoos

Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ja võrdõigusvolinik tähistavad maikuus üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kannab pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.

Ülikoolides tegutsevad koos eri põlvkonnad, rahvused ja kultuurid. Eesti ülikoolides õpib ja töötab üliõpilasi ja õppejõude ligi sajast riigist Soomest Namiibiani. Ülikoolide tugevus peitub selles, kuidas neid kogemusi kaasatakse ning teaduse ja innovatsiooni huvides koos tööle pannakse. Maikuus tähistatakse mitmekesisuse nädalat, et rõhutada selle tähtsust, väärtustada erinevaid vajadusi ning võrdset kohtlemist.

„Ülikoolide rolli mitmekesisuse edendamisel on raske üle hinnata, sest nende mõju ühiskonnale tervikuna on väga suur. See, millises keskkonnas õpivad tulevased õpetajad, arstid või insenerid, millised hoiakud ja koostöökogemused nad eluks kaasa saavad, kujundab meie ühiskonda järgnevatel kümnenditel,“ ütles võrdõigusvolinik Christian Veske. „Ülikoolide initsiatiiv koos mitmekesisuse nädalat tähistada näitab, et meie kõrgkoolide jaoks on oluline luua igaühele tingimused oma tegelike võimete rakendamiseks,“ lisas Veske.

Allolevad videod selgitavad lahti mitmekesisusega seotud kitsaskohti ja pakuvad lahendusi.
 

Remote video URL
Miks me räägime mitmekesisusest? Christian Veske, Võrdõigusvolinik

 

Remote video URL
Mida tähendab mitmekesisus ülikoolielus?  Brigitta Davidjants, EMTA
Remote video URL
Kas vananema peab tingimata väärikalt? Triin Roosalu, TLÜ 

 

Remote video URL
Kumb on parem töötaja - ilus või kole?  Merle Ojasoo, TalTech

 

Remote video URL
Miks on pildilises kujutamises oluline mitmekesisus? Marge Monko, EKA
Remote video URL
Miks on hea kuuluda mitmesse kultuuri?  Aune Valk, TÜ