Siia Saab

  • Oleme siin, et
  • Kaitsta sinu õiguseid
  • Ning ära hoida mis tahes diskrimineerimist
  • Oleme siin, et
  • Kaitsta sinu õiguseid
  • Ning ära hoida mis tahes diskrimineerimist

Tule konsultatsioonile! Vaata asukohta

Siia Saab

Siia Saab – kõik on oodatud

SIIA SAAB. Kõik on oodatud märk väärtustab kõigile avatud ja ligipääsetavat keskkonda.

Testi enda ligipääsetavust, lae all märk ja pane see hästi nähtavasse kohta, näiteks uksele, töökuulutusele või kodulehele. Nii jõuab info sinu avatud suhtumisest ja heast ligipääsust võimalikult paljudeni.

Siia Saab on sümbol kogu Eesti ühiskonnale – julgeme olla avatud ning abivalmid, soovides luua võrdsemaid võimalused kõigi jaoks. SIIA SAAB sümbol on mõeldud kasutamiseks ametiasutustele ja tööandjatele, tootmisettevõtetele, teenus- ja transpordiettevõtetele, parlamendile ja ministeeriumidele, juuksurisalongile ja kingaparandusele – meile kõigile, sest KÕIK ON OODATUD!

Üks sümbol, kaks eesMÄRKI

 

Mitmevärviline märk tähistab ligipääsetavaid ühiskondlikke hooneid, ametiasutusi, transporti jm. See märk sümboliseerib füüsilist ligipääsu ja on asukohapõhine. Sinine märk on mõeldud kasutamiseks tööandjatele, kes soovivad laiendada oma tööjõuotsinguid ja on valmis pakkuma võrdseid võimalusi kõigile. Märgi saab lisada töökuulutusele, kodulehele. Ühevärviline märk on mõeldud kasutamiseks peamiselt veebipõhiselt.

Muudame ühiskonna ja meid ümbritseva keskkonna avatumaks kõigile inimestele, olenemata nende erivajadusest. Märgi kasutamine eeldab sinu valmisolekut märgata, soovi ligipääsetavuse teemadel kaasa mõelda ja olukorra parendamise nimel reaalseid samme astuda.

Evolutsioon

 

Keegi meist ei suuda kõndida mööda vett. Aeg-ajalt vajame kõik abi ja tuge, et keerulistes oludes koju, tööle või ühistranspordi peale jõuda. Ligipääs on oluline kõigi jaoks. Keegi meist ei mõista kõiki maailma asju. Meil kõigil esineb olukordi, kus mõte ei jookse ja olukorrad tunduvad väljapääsmatult keerulised. Oleme teineteisele toeks ja anname lihtsaid selgitusi.
Keegi meist ei kuule kõike ja kõiki. Ikka tuleb ette olukordi, kus vajalik info läheb kõrvust mööda või on muud meeled meie tähelepanu haaranud. Info kättesaadavus on oluline kõigi jaoks. Keegi meist ei näe teiste hinge ega läbi seinte. Sageli on meie vaateväljas piiranguid, mis takistavad vajaliku näegemist. Teeme sõnumid selgeks ning juhatame õigele teele.

Koondame senised erinevad vajaduspõhised sõnumid ja märgid kokku üheks keskseks universaalseks sümboliks. Siia saab – kõik on oodatud.

Kuidas edasi?

Tee kohe esimesed sammud. Pole ühtegi põhjust, miks mitte kohe edasi liikuda. Loe tööandja võimaluste kohta, testi enda ligipääsetavuse taset või lae märk kasutamiseks alla.

 

 

 

 

Tee volinikule avaldus
Top